Футболният тим на Хебър продължава с наказателната си акция по терените в трета Югозападна лига, пише Марица Пазарджик.

В среща от междинния 24-ти кръг, играна на стадиона в село Сарая хебърци разгромиха със 7-1 Велбъжд (Кюстендил).

Не бе изминала 5-та минута на мача, когато Ангел Лачов вкара с елегантен удар за 1-0. В 13-та пак той покачи на 2-0 за пазарджиклии.

Моментно невнимание в отбраната на хебърци след мелле в пеналта на домакините стана причина за намаляване на резултата. Точен за Велбъжд беше Кирил Вълов.

Радостта на гостите обаче трая много малко. В 25-та минута Красимир Здравков направи 3-1 с шут от фаул. До почивката Хебър отказа окончателно Велбъжд. В 36-та минута Иван Иванов се възползва от грешка в защитата на „черешарите” и направи резултата 4:1.

През второто полувреме „зелените” добавиха нови 3 гола във вратата на гостите. В 53-та минута влезлият на смяна Стефан Лачов се разписа за 5-1. Само две минути по-късно името си сред голмайсторите записа и правещият до момента отличен сезон Цветелин Тонев – 6-1.

Головата фиеста закри Стефан Лачов с попадение в 73-та минута за крайното 7-1 в полза на Хебър.

Само след 4 дни хебърци ще срещнат друг тим от зоната на изпадащите – Чепинец (Велинград).

Областното дерби е в събота от 17 часа на градския стадион в курорта.