Отборът на Черно море записа победа с 2:1 над Спартак Варна в зрелищен мач.

Истинско дерби заформиха градските съперници в първия кръг от първенството за ветерани.

Срещата се игра на стадион „Корабостроител“, под Аспаруховия мост.

Марин Петров откри резултата за Спартак Варна в 20-ата минута, а пет минути преди края Мартин Христов след великолепен пас на Тодор Каменов изравни.

В 62-ата минута Тодор Каменов от пряк свободен удар уцели страничната греда, а малко след това Георги Иванов майсторски прехвърли вратаря от малък ъгъл, но топката бе избита от голлинията.

В 75-ата минута след центриране от корнер Гонзо, който дебютира за отбора на Черно море при ветераните, с глава реализира за 2:1.

източник: Gong.bg, Ивайло Борисов

Малко след попадението спартаклии реализираха гол, който бе отменен заради засада. Гостите оспорваха бурно решението на страничния съдия, но въпреки това голът не беше зачетен. Две минути по-късно Димитър Илиев от Черно море получи втори жълт, респективно червен картон. Две минути преди края Мартин Христов проби отдясно и насочи топката в далечния ъгъл, но тя срещна страничния стълб.

Двубоят бе наблюдаван от Илиан Илиев, Тодор Паланков, Михаил Венков, Петьо Костадинов, Станислав Стоянов и др. бивши и настоящи футболисти на Черно море.

Съставите:
Черно море: Стоян Ставрев, Емануил Луканов, Георги Дамянов, Димитър Илиев, Красимир Георгиев, Мартин Христов, Тодор Каменов, Емил Бояджиев (Диян Атанасов), Георги Иванов-Гонзо, Николай Филипов, Ерджан Шабан

Спартак: Георги Арнаудов (Генко Славов), Марин Петров, Цветан Миланов, Живко Бояджиев, Симеон Христов, Георги Минков, Диян Кателиев, Диан Генчев, Иван Мартинов, Никола Георгиев (Иван Найденов)