Трите отбора, които водят люта битка за първото място в Югозападната Трета лига в лицето на ЦСКА 1948, Хебър Пазарджик и Вихрен, записаха поредни победи в дивизията в отложените мачове от 19-ия кръг.

ЦСКА 1948 победи със 7:0 Свобода Пещера и е лидер с 54 точки, вторият Хебър изостава на 5 точки, след трудна победа в последните минути над Ботев Ихтиман с 2:1.

Още в 3-ата минута беше отменен гол на Ботев, след като съдията вдигна флага за засада.

стигна до пълен обрат през второто полувреме след като Ботев водеше с 0:1. Попаденията за нашите отбелязаха Атанас Велев (82 мин.) и Руслан Иванов (85 мин.) през второто полувреме.

Стопроцентов шанс да отбележи пропусна Стефан Лачов, който при влизане отдясно, вместо да подаде на двама свободни негови съиграчи, се изкуши, стреля от малък ъгъл и вратарят на гостите спаси в края на първата част.

През втората част Танчо Калпаков извади защитника Димитър Мичков и подсили средата на терена с Цветелин Тонев. Вместо натиск от страна на Хебър при една от контраатаките си, гостите от Ботев откриха резултата. След далечен удар и рикошет топката спря в мрежата – 0:1. Последва втора смяна в Хебър. На мястото на Димитър Тошкин влезе Атанас Велев – Крауч, който само минута след влизането си на терена пропусна чисто положение, изпращайки топката над горната греда.

Натискът пред вратата на ботевци не отслабваше, но едва в 82-ата минута след разбъркване и пас от Димитров към точката на дузпата, най-съобразителен се оказа Атанас Велев, който със силен удар я вкара в мрежата на гостите. Три минути по-късно, отново при разбъркване, Руслан Иванов от воле за втори път направи Кристиян Дяков безпомощен за 2:1.

Вихрен Сандански победи като гост Пирин Гоце Делчев с 3:1 и е трети с изоставане от 5 точки след втория Хебър с актив от 44 точки.

В дъното също е интересно, след като Германея взе 3-те точки като гост и победа над Марек с 2:0, Елин Пелин загуби при гостуването си на Септември Симитли с 0:2 и заедно с тима на Ботев ще води люта битка за оцеляването.

В съботния ден идва ред на мачовете от 21-ия кръг, когато ЦСКА 1948 гостува на Рилски спортист Самоков, Вихрен гостува на Марек в Дупница, а Хебър е с второ поредно домакинство като приема Чавдар Етрополе.

Елин Пелин гостува на Сливнишки герой в Сливница, Ботев гостува на Миньор, а Германея е с гостуване на Банско.