Драматичен успех над домакините от Норвегия след изпълнение на дузпи изпрати отбора на България сред 16-те най-добри състава на световното първенство по футбол за бездомни хора.

Утре започват мачовете на директни елиминации, които ще разпределят местата от 9 до 16 в крайното класиране на Мондиала. В потока на българския отбор са силните тимове на Египет, Дания, Коста Рика, Австрия, Южна Африка, Северна Ирландия и Украйна. Почти сигурно е, че в първия си мач утре националите ще срещнат състава на Южна Африка. Успех в тази среща ще изпрати България в топ 12 на шампионата. Българският тим завърши на четвърта позиция в крайното класиране на група D от втората групова фаза на шампионата с актив от 2 победи и 3 допуснати загуби.

Национален отбор за бездомни

източник: Gong.bg

Първи в подреждането, с пълен актив от точки, завърши тимът на Русия, който по-рано днес надигра България с 8:4. Две попадения в този мач отбеляза Петър Асенов, а по едно добавиха Севдалин Тичалиев и Крум Маринов. Двубоят, който на практика класира българския тим в топ 16 на Мондиала, беше срещу домакините от Норвегия. През първото полувреме резултатът вървеше гол за гол, като в този период норвежците реализираха две попадения от дузпи. В началото на втората част България увеличи аванса си до 2 гола при 5:3 и впоследствие при 6:4.

Подкрепата на публиката обаче мотивира домакините за финален щурм. Те реализираха 2 гола и изравниха резултата при 6:6. По две попадения за България отбелязаха Димо Колев и Алекс Кочев, а по едно добавиха Петър Асенов и Крум Маринов. При изпълнението на дузпи след края на редовното време точен от националите беше Крум Маринов, а ударът на домакините беше спасен от българския вратар Траян Кирилов.