ЦСКА 1948 победи Беласица Петрич с 3:1 във финалната среща за определяне на представителя на Югозападната зона за Купа АФЛ.

На полуфиналната фаза от турнира момчетата на Валентин Илиев ще играят с някой от победителите в другите три зони - Литекс Ловеч, Родопа Смолян и Черноморец Балчик.
ЦСКА-1948 имаше тотално превъзходство през първото полувреме, но направи куп пропуски.

След подновяването на играта Спас Спасов в 48-ата, Марио Димитров в 53-ата и Атанас Кръстев в 71-ата минута направиха резултата 3:0.

Силите на гостите от Беласица стигнаха само за почетен гол на Кристиян Дудов десет минути преди края на мача.

В 81-ата минута ЦСКА 1948 остана с човек по-малко на терена в село Герман, след като резервата Кирил Атанасов получи червен картон.

До края Беласица пропиля добри възможности да запази интригата до края.