България завърши на десето място от 45 състава в крайното класиране на световното първенство по футбол за бездомни хора в Осло (Норвегия), след като днес загуби от Австрия с 2:5 финала за Купата на Армията на спасението.

По този начин тазгодишните национали постигнаха второто най-доброто представяне на страната ни в историята на Мондиала след деветото място на тима от 2015 година. Във финалната фаза на шампионата участниците се разделят на групи по осем състава, които играят на директни елиминации, а победителят във всеки от потоците печели купа.

На практика България за втори път игра финал за втората по значимост купа на световното първенство по футбол за бездомни хора, но този път не успя да я спечели, както направи преди 2 години.

Двубоят с Австрия беше изключително оспорван, като съперникът пръв успя да реализира попадение. До края на първото полувреме българският тим поведе с 2:1 с голове на Петър Асенов и Сами Дуков. В началото на втората част австрийците изравниха бързо резултата. Последва объркване при изпълнение на свободен удар, като националите очакваха, че той ще бъде в тяхна полза, но в крайна сметка изпълни играч на съперника и негов съотборник остана сам срещу вратаря и отбеляза. Четвъртият гол за Австрия беше реализиран от дузпа.

Българският тим се обезвери, тъй като до края на двубоя оставаше около една минута и малко след това допусна и пето попадение във вратата си.

България достигна до десетото място, след като спечели осем от тринадесетте си мача на Мондиала – срещу Гренада (6:3), Израел (12:1), Зимбабве (8:4), Словения (12:4), Италия (6:1), Норвегия (7:6), Южна Африка (4:3) и Румъния (4:3). Националите записаха и пет загуби срещу Индонезия (5:9), Чили (0:8), Украйна (3:6), Русия (4:8) и Австрия, като три от тези отбори влязоха в топ 6 на световното първенство. Българският тим успя да реализира общо 73 гола  и допусна 61 във всичките си 13 срещи от турнира.

Състезателите в тазгодишния национален отбор на България, селектиран от треньора Кирил Кюлев, бяха от три населени места - Севдалин Тичалиев, Алекс Кочев и Димитър Любенов от Сливен, Сами Дуков и Димо Стефанов от Стара Загора, Петър Асенов, Крум Маринов и Траян Кирилов от София.