Отборът на Ботев Пловдив спечели държавното първенство по футбол при децата U15, родени 2002 година.

Пловдивчани победиха Лудогорец с 2:0 на финала, който се проведе на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Председателят на Зоналния съвет на БФС във Велико Търново Бончо Генчев награди шампионите с купата и златните медали, а регионалният селекционер към БФС Емил Спасов връчи сребърните отличия на разградчани.

Лугогорец можеше да поведе в резултата още в 7-та минута, но ударът на Хидает Хюсеин бе избит от стража Милко Баданов.

В 23-та минута Иво Казаков от "Ботев" нахлу в наказателното поле и стреля, но неточно.

В края на полувремето разградчани изпълниха ъглов удар, но Георги Маджаров пропусна с глава от удобна позиция.

В ответната атака капитанът на "канарчетата" Станислав Шопов преодоля няколко съперници и с мощен удар от разстояние прати топката в мрежата за 0:1.

Малко след почивката Петър Георгиев от Лудогорец бе изведен от ляво и можеше да възстанови статуквото, но не намери целта.

В 58-та минута Иво Казаков оформи крайното 0:2 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шопов.

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 0:2

0:1 Станислав Шопов (34), 0:2 Иво Казаков (59-дузпа);

Лудогорец: Мирослав Пейчев, Ники Пенков (Валентин Томов), Алекс Луканов-капитан, Костадин Илиев, Петър Янакиев, Димитър Василев, Георги Маджаров, Даниел-Виктор Кънчев, Валентин Цветанов (Онур Чолак), Петър Георгиев (Калоян Симеонов), Хидает Хюсеин;

Треньор: Диан Ангелов

Ботев (Пловдив): Милко Баданов, Томислав Георгиев, Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Станислав Шопов, Мартин Русев, Иво Казаков, Аспарух Славов (Тодор Христов), Атанас Стоименов (Петър Итов), Даниел Иванов (Никола Райчев), Георги Трифонов (Мерт Салимехмед);

Треньор: Иван Гешев

Главен съдия: Станислав Ставров