Тимът на Ботев Ихтиман завърши 1:1 със Свобода Пещера при старта на Югозападната Трета лига за сезон 17/18.

След нулево първо полувреме домакините от Свобода откриха резултата в началото на втората част, но Ботев съумя да изравни с гол на Пол Александров след отлично изградена атака.

"Предвид тежкия терен съм доволен от равенството, но съдийската бригада не се справи, ще пуснем жалба", коментира след двубоя треньорът на Ботев Валери Свиленов.

Така ихтиманският тим стартира първенството с точка, а във втория кръг приема Хебър Пазарджик.

В друга среща от кръга ЦСКА 1948 завърши 1:1 с Беласица в София. Тимът от Петрич откри резултата, но все пак домакините съумяха да изравнят резултата и да стартират в шампионата с точка.

В Самоков Рилски спортист надигра Вихрен с 2:1, Пирин (ГД) надигра ОФК Елин Пелин с 3:1, Септември Симитли разпиля Германея Сапарева Баня с 4:0, Марек и Пирин Разлог завършиха 1:1, а две победи за гостите постигнаха Чавдар Етрополе над Сливнишки герой с 1:0 и Миньор Перник надвил Банско с 1:0.

Утре е двубоят между Балкан Ботевград и Хебър.