Тимът на Ботев Ихтиман продължава с добрите си игри в предсезонната подготовка преди старта на шампионата в Югозападната Трета лига.

Момчетата на Валери Свиленов победиха като гост Чавдар Етрополе с 3:2. Домакините започнаха по-добре мача и откриха резултата в 10-ата минута след грешна на бранителите от Ихтиман.

Малко по-късно след атака отляво Димитър Коларов изравни резултата. До почивката с отлично изпълнен пряк свободен удар играещият треньор на Ботев - Валери Свиленов изведе тима си напред в резултата.

След почивката етрополци изравниха резултата след центриране от корнер и нова грешка на бранителите.

В крайна сметка Ботев стигна до успеха с гол на Нанков при една отлична атака отдясно.

Така седмица преди старта на шампионата, на Ботев предстои още една контрола срещу Рилски спортист на 5 август (събота) от 10:30 часа в Самоков.

Ботев тръгна в шампионата на 12 август с гостуване на Свобода Пещера.