Левски не успя да преодолее втория в молдовското първенство Милсами и контролата завърши 0:0. Дузпа и незачетен гол, както и много пропуснати положения, спряха „сините“ за победата в тази проверка.

Това бе третата контрола на „сините“ по време на лагера в Турция.

Каращият проби в Левски Осман Джалоу започна от първата минута в състава на Стойчо Стоев.

Още в 12-ата минута „сините“ получиха правото да изпълнят дузпа, след като Джалоу бе съборен от вратаря на молдовците в пеналта. Мигел Бедояа изпълни 11-метровия удар, но слабо и вратарят спаси.

Българите продължиха да диктуват играта и да създават по-опасните положения, но безуспешно.

Второто полувреме протече по подобен начин. Левски изпълни серия от преки свободни удари пред вратата на Милсами, но нямаше точност в тях.

В 60-ата минута Левски изпрати топката в мрежата на молдовците, след като силен изстрел на Домовчийски бе избит от вратаря, а Джалоу довкара топката от позиция офсайд.

Тимът на Стойчмо Стоев продължи да натиска, но въпреки многократните опити да бъде превзета вратата на Милсами, до гол не се стигна и мачът приключи 0:0.

Двубоя проследихме на живо в Gong.bg.

Двубоят се разви така:

ЛЕВСКИ – МИЛСАМИ 0:0

1` Начало на мача.

Левски играе с юбилейния си екип, докато молдовците са в синьо.

10` Слаб удар с глава на Андроник е спасен от Пламен Илиев.

12` Левски пропусна да реализира дузпа чрез Мигел Бедоя. Испанецът стреля слабо и вратарят на Милсами спаси. Джалоу беше поваленият от вратаря на Милсами играч на "сините".

18` Опасна атака от ляво на Луис Педро, който пусна добре към Амари. Последният обаче стреля високо над вратата.

22` Диагонален удар на Луис Педро, но в аут.

27` Кристиян Буд стреля встрани от вратата на Пламен Илиев.

33` Корнер за Милсами, отбраната на Левски се справя. Тръгва контра, но недостатъчно бърза, за да бъде опасна.

38`Добра многоходова атака на Левски завърши със силен удар на Джалоу, който вратарят изби в корнер.

39` Жълт картон за Наджиб Амари, който задържа съперник за фланелката.

41`Два последователни преки свободни удара пред вратата на Левски. След втория Пламен Илиев не успява да улови, но защитниците избиват напред.

42`  Корнер в полза на Левски, Емил Нину стреля с глава, но вратарят лови без проблеми.

44` Нов ъглов удар за Левски. След продължително разбъркване Прохазка стреля с глава над вратата.

45` Съдията даде жълт картон на Луис Педро, който извърши фаул пред наказателното поле на молдовците.

45`Край на първото полувреме - 0:0.

46` Начало на втората част

50` Опасен фаул в полза на Левски, на аутлинията, като къс корнер. Центрираната топка е засечена с глава от Джалоу , но над вратата.

55` Опасен фаул в полза на Левски, на метър от ъгъла на наказателното поле. Триковото изпълнение обаче е неточно и топката излиза в аут.

57` Нов пряк свободен удар за "сините", сега фронтално, но изпълнението на Нину е неточно и топката минава високо над вратата.

60` Хубава атака за Левски, Валери Домовчийски стреля силно, но вратарят спаси, топката бе вкарана от Осман Джалоу, но съдията му вдигна засада и не зачете попадението на Левски.

61` Удар от дистанция на Роман Прохазка излезе над вратата в аут

69` Удар на Белак е спасен от Пламен Илиев.

70` Добро действие на Валери Домовчийски, който влезе в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

71` Жълт картон за Стефан Велев, който направи груб фаул в средата на терена.

81` Краев отново влиза в игра, след като бе напуснал в 55-ата минута.

84` Голямо разбъркване в пеналта на Милсами с три последователни удара, отново не довежда до гол. Защитниците или вратарят отразяват изстрелитe

85` Отличен извеждащ пас на Гаджев към Домовчийски, който бе изпреварен от вратаря. Последният изби топката, а "сините" имаха претенции за дузпа, които не бяха уважени.

89`Нов шанс пред Боби Цонев, но ударът му минава на сантиметри над гредата.

90` Край на мача - 0:0.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Емил Нину /55-Александров/, Аймен Белаид, Борислав Стойчев, Роман Прохазка, Стефан Велев, Мигел Бедоя /77-Краев/, Наджиб Амари /55-Гаджев/, Луис Педро , Божидар Краев /55-Домовчийски/, Джалоу /81-Б. Цонев/

МИЛСАМИ: 21. Георги Банчеш, 3. Корнел Гетси, 6. Ови Мндей Шедрак, 2. Адаил Рахаили, 4. Ернао Абродан, 9. Александър Антонюк, 14. Карло Белак, 20. Андрей Кожукар, 8. Артур Патраш, 22. Гоерги Андроник,  25. Кристиян Бут