Отборът на Хюстън Рокетс понесе тежък удар по амбициите си за достигане до титлата в НБА. Причината за това е, че един от основните им баскетболисти ще пропусне остатъка от плейофите.

Това е Нене, който няма да се подвизава повече този сезон заради скъсан адуктор в левия крак. Лечението му ще продължи поне няколко месеца и евентуално ще е на линия за началото на подготовката за новия сезон.

Бразилският ветеран получи травмата в четвъртия мач от полуфиналната серия в Западната конференция със Сан Антонио, спечелен от "ракетите" със 125:104.

34-годишният Нене има по 10 точки и 4,7 борби за 17.9 минути средно на мач в деветте двубоя на Хюстън от плейофите до момента. Резултатът в серията със Сан Антонио е равен - 2:2 победи.