Отборът на Бостън Селтикс записа впечатляващ успеха като гост на Голдън Стейт Уориърс с 99:86 в мач от редовния сезон на НБА.

Играчите на Бостън се представиха много солидно в защита и успяха да ограничат вицешампионите до едва 86 точки, а Стеф Къри и Клей Томпсън реализираха само 4 тройки от 17 опита. Селтикс за пореден път спечелиха мач със страхотна игра в последната четвърт, която спечелиха с 27:12, за да спечелят в „Оракъл Арина“ за втора поредна година. Айзея Томас реализира 25 точки за успеха, а Кели Олиник добави 17 от пейката. За Голдън Стейт най-резултатен бе Томпсън с 25 точки, Къри завърши срещата с 23 точки и 6 асистенции.

В друг мач от миналата нощ тимът на Сан Антонио Спърс навакса дефицит от 28 точки, за да стигне до успеха над Сакраменто Кингс със 114:104 и да запише 9-та поредна победа в лигата. Спърс бяха без получилите почивка Кауай Ленърд и Ламаркъс Олдридж, но успяха да станат първия отбор в историята, който записва поне 50 победи в редовния сезон в 18 поредни години. /БГНЕС