Портланд разгроми Финикс със 124:76 точки като гост и нанесе най-тежкото поражение в 50-годишната история на съперника. Деймиън Лилард се отличи с 27 точки, 5 борби и 5 асистенции, резервата Пат Коногтън добави 24 точки, а Юсуф Нуркич завърши с "дабъл-дабъл" с 11 точки и 11 борби за успешния старт на отбора през новия сезон в Националната баскетболна асоциация.

Финикс, който изоставаше с 58 точки при 60:118 в средата на последната четвърт, досега беше губил най-много с 44 точки при 107:151 от Сиатъл на 2 април 1988 година.

Янис Антетокумпо наниза 37 точки, 16 от които в четвъртата част, като взе и 13 борби, с което допринесе решително за успеха на Милуоки със 108:100 над в залата на Бостън. Домакините имаха аванс от 86:80 в началото на последната част, но след серия от 17:4 гостите стигнаха до обрат 3 минути преди края и запазиха аванса до сирената.

Джейм Хардън беше в основата на победата на Хюстън над домакина Сакраменто със 105:100. Хардън завърши с 27 точки и 9 асистенции, като вкара и важна тройка за 92:81 малко повече от пет минути преди края, което до голяма степен предреши мача.

Вашингтон надделя над гостуващия Филаделфия със 120:115. Джон Уол наниза 18 от 28-е си точки след почивката, Брадли Бийл завърши с 25 точки, а Марцин Гортат се отличи с 16 точки и 17 борби за успеха на столичани, които откриха сезона като домакини за първи път от 2011 година.

Осем баскетболисти на Индиана завършиха с двуцифрен актив при победата със 140:131 над Ню Джърси.

Един от претендентите за титлата Сан Антонио започна сезона с успех със 107:99 над Минесота. ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 25 точки и 10 борби за победата.

Ню Орлиънс пък стартира кампанията със загуба с 91:103 от Мемфис, въпреки силните изяви на звездите си Антъни Дейвис и ДеМаркъс Къзинс. Дейвис завърши с 33 точки и 18 борби, а Къзинс добави 28 точки, 1(0 борби и рекордните в кариерата си 7 блокирани изстрела, но това не помогна. /БТА