Бостън се класира на финал в Източната конференция на НБА, след като се наложи със 114:112 над Филаделфия 76 и така спечели серията с 4-1 победи.

С повече опит, и въпреки липсата на Кайри Ървинг в тези плейофи, Бостън напълно заслужи мястото си сред най-добрите четири в Лигата.

За място в големия Финал, Селтикс ще спори с Кливланд Кавалиърс за втора поредна година.

Цялата серия между Бостън и Филаделфия премина с равностойни мачове, решени в самия край, и този пети сблъсък не бе по-различен.

Всичко се реши в последните минути, въпреки че домакините имаха крехък аванс почти през целия двубой.

Фили навакса в последната четвърт, в която влезе с четири точки преднина, и водеше с точка, три минути преди края, след тройка на Дарио Шарич.

Бостън обаче за пореден път си върна водачеството и в заключителните секунди водеше със 111:109. Джоел Ембийд пропусна огромен шанс да изравни, като дори захвърли предпазната си маска в тези моменти, но бе блокиран от Аарън Бейнс под коша.

Джей Джей Редик също имаше един финален шанс да вземе мача за Филаделфия, но пропусна тройка.

Поредния си страхотен мач от серията изигра Джейсън Тейтъм с 25 точки в актива си за победата. Джейлън Браун добави 24, а още четирима играчи на Бостън записаха двуцифрен точков актив.

Дарио Шарич и Ембийд завършиха с дабъл-дабъл от по 27 точки, първият с 10 борби, а вторият с 12. Бен Симънс се отчете с 18 точки, 8 борби и 6 асистенции.