Джеймс Хардън наниза 54 точки, но това не помогна на Хюстън да избегне поражението при гостуването на Вашингтон със 131:135 след продължение в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Джон Уол беше лидер на столичани с 36 точки и 11 асистенции, а Брадли Бийл добави 32 точки за успеха.

Клинт Капела изравни 9.8 секунди преди края на редовното време за 125:125, а в последната секунда изстрел на Уол беше блокиран.

В допълнителното време Вашинтгон стартира със серия от 8:1 точки и след това не допусна обрат.

Макрийф Морис завърши с 22 точки и 10 борби за столичани, а за гостите Ерик Гордън вкара рекордните си за сезона 36 точки.

Шампионът Голдън Стейт навакса изоставане от 18 точки и стигна до победата срещу гостуващия Орландо със 116:110.
Кевин Дюрант се отличи с 49 точки и 9 асистенции, а домакините наваксаха пасив от 58:76 от средата на третата четвърт и Клей Томпсън допринесе с 29 точки.

Никола Вучевич отново беше лидер на гостите с 30 точки и 12 борби, а Терънс Рос добави 28 точки, но това не беше достатъчно.

Сан Антонио спечели драматично срещу домакина Чикаго със 108:107.

Гостите изоставаха с 98:101 в средата на последната четвърт, но със серия от 10:0 стигнаха до обрат. В края Чикаго намали след две поредни тройки на Райън Аркидяконо и дори имаше възможност да спечели, но първо Зак ЛаВайн пропусна от дистанция 4 секунди преди края, а след това и Аркидяконо не успя да вкара със сирената.

ЛаВайн завърши с 28 точки, 8 борби и 7 асистенции, а най-добри за победителите бяха ДеМар ДеРоузан с 21 точки и 8 борби и ЛаМаркъс Олдридж с 20 точки и 8 борби.

Кайри Ървинг се отличи с 26 точки и 10 асистенции и помогна на Бостън да спечели при гостуването си на Ню Орлиънс със 124:107.

Антъни Дейвис, който се завърна на полето след контузия на бедрото, записа 27 точки и 16 борби, но домакините допуснаха четвърто поредно поражение.