Вашингтон постигна първа победа над Бостън в полуфиналната серия на Източната конференция на НБА, след като победи у дома със 116:89. Бостън води с 2:1 победи.

Джон Уол вкара 24 точки за успеха на домакините. Те стартираха много добре мача и в първата част направиха невероятна серия от 22:0 точки, за да поведат с 34:12. В този момент се възползваха най-вече от пропуските на Бостън при стрелбите от средно и далечно разстояние, както и от пропуснатите борби.

През второто полувреме мачът се превърна във фестивал на реферските прекъсвания, като съдиите дадоха общо осем технически нарушения и три отстранявания от игра. Ото Портър и Боян Богданович вкараха по 19 точки всеки за Вашингтон, които вече имат четири поредни домакински победи.

Ал Хорфорд вкара 16 точки, а Джей Кроудър добави 14 за Бостън. Айзея Томас приключи с 13.

Голдън Стейт, който и тази година е фаворит за титлата, победи със 115:104 Юта Джаз във втора среща от полуфиналната серия на Запад в НБА и води с 2-0 победи. Дреймънд Грийн накара треньора на Джазмените Куин Снайдер да се замисли за следващите мачове, след като вкара 21 точки, 15 от които от пет тройки, а гостите си отдъхнаха след като той излезе заради контузия на коляното. Кевин Дюрант вкара 25 точки за Уориърс, както и взе 11 борби и 7 асистенции./БТА