Отборът на Вашингтон Уизардс победи Бостън Селтикс със 116:89 у дома и поведе с 2-1 в полуфинала в Източната конференция на НБА. Столичани разгромиха съперника си с 39:17 в първата четвърт и без проблеми удържаха солидната си преднина до края.

Джон Уол вкара 24 точки за победителите и този мач стана за него десети в плейофите, в който реализира минимум 20 пункта и 7 асистенции. За последно подобно постижение бе регистрирал гардът на Чикаго Булс Майкъл Джордан през сезон 1992/93. Четвъртият мач отново ще се играе във Вашингтон.

В Западната конференция тимът на Голдън Стейт Уориърс се наложи над Юта Джаз със 115:104, като и в този мач "воините" решиха спора още в първата четвърт (33:15) и спокойно доиграха срещата. Кевин Дюрант завърши с 25 точки, 11 борби и 7 завършващи подавания, а Стеф Къри добави 23 т. Гордън Хейуърд вкара 33 точки за Юта, а Руди Гобер записа дабъл-дабъл - 16 точки и също толкова асистенции. Голдън Стейт води с 2-0 и в следващия двубой гостува в Солт Лейк Сити. /БГНЕС