Оклахома Сити загуби от Финикс с 99:120 в мач от Националната баскетболна асоциация.

Ръсел Уестбруук не успя да запише "трипъл-дабъл" във втори пореден мач, но въпреки това влезе в историята редом до легендарния Оскар Робъртсън.

Уестбруук завърши с 23 точки, 12 и 8 асистенции в мача и стана едва вторият играч в историята на НБА, който ще завърши сезона с двуцифрени средни показатели в три различни статистически категории. В момента Уестбруук има средно по 31,8 точки, 10,7 борби и 10,4 асистенции.

Една легенда за бъдеща такава: Той е MVP

Подобно постижение постига и Оскар Робъртсън през сезон 1961/62, когато завършва сезона със средно 30,8 точки, 11,4 асистенции и 10,1 борби.

Шампионът Кливланд претърпя домакинска загуба със 100:114 от Атланта. Тим Хардауей-Джуниър вкара 22 точки, 15 от които в последната четвърт за успеха на Атланта, а Майк Дънлийви добави 20 точки.

За Кливланд най-резултатен бе ЛеБрон Джеймс с 27 точки, Кайри Ървинг добави 18.

Торонто победи Маями с 96:94 в последния си домакински мач от редовния сезон.

ДеМар Дерозан вкара 38 точки и в 31-и мач вкарва поне 30 точки, с което подобри клубния рекорд на Винс Картър, поставен през сезон 2000/01.

Резултатите от НБА, 8 април

Мемфис си гарантира 7-о място в Западната конференция след победа над Ню Йорк Никс със 101:88. Така Гризлис ще срещнат втория поставен Сан Антонио в първия кръг на плейофите.

Майк Конли вкара 31 точки за успеха на Мемфис.

Сан Антонио даде почивка на повечето си титуляри, но стигна до убедителна победа със 109:89 над Далас.

Лос Анджелис Лейкърс надигра Сакраменто с 98:94. Джулиъс Рандъл наниза 25 точки, а Брандън Инграм добави 14 точки за Лейкърс./БТА