Ръсел Уестбруук отбеляза 34 точки при победата на Оклахома Сити със 125:105 срещу Голдън Стейт в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). С този успех Тъндър се доближиха на три победи от Минесота в Северозападната дивизия, докато Уориърс загубиха част от преднината си срещу Хюстън в конференцията.

Уестбруук добави девет борби и също толкова асистенции, а Пол Джордж поведе листата на реализаторите с 38 точки. Кевин Дюрант пък се отчете с 33 пункта за домакините, но не получи особено голяма помощ. Стеф Къри отбеляза 21 точки, а Клей Томпсън завърши срещата с едва 12. Двамата стреляха 12/27 под коша и само 4/15 от далечно разстояние, което доведе до трета загуба за Уориърс от четири мача.

Дреймънд Грийн беше изгонен от игра 8:13 минути преди края на мача за второ техническо нарушение, след като оспори съдийско решение.

Джеймс Хардън отбеляза 36 точки за победата на Хюстън със 123:113 срещу Бруклин. Той премина границата от 15000 пункта през кариерата си и Рокетс спечелиха пети пореден мач, което ги доближи на два от Голдън Стейт в битката за първото място в Западната конференция.

Лидерът на изток Бостън загуби с 91:111 от втория Торонто, след като Кайл Лаури отбеляза 23 точки, а Си Джей Майлс добави други 20. Демар ДеРоузън завърши срещата с 15 точки за Раптърс, които сложиха край на серията от четири поредни победи за Селтикс и се доближиха на два мача от върха.

Кливланд, който заема третото място, отстъпи с 98:116 на Орландо. Джонатан Симънс отбеляза 22 точки в последната четвъртина и завърши срещата с общо 34, а Меджик успяха да стопят пасив от 21 пункта за победата. Кавс нанизаха 43 точки през първата четвъртина, но близо 6 минути и половина не вкараха кош и загубиха за 14-и път в 21 мача. Леброн Джеймс отбеляза 25 точки и спечели десет борби.

Кливланд запази третото си място в Източната конференция, след като Вашингтон загуби срещу Филаделфия със 102:115. Джоел Ембийд отбеляза 27 точки и спечели 12 борби за Сиксърс, които прекратиха серията от пет победи на Уизърдс. Феновете пък продължиха празненствата след спечеления Супербоул от страна на Ийгълс. /БТА