Ръсъл Уестбруук записа седмия си трипъл-дабъл през сезона при победа на Оклахома Сити с 90:87 срещу Сан Антонио в мач от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Тъндър обаче останаха на последно място в Северозападната дивизия с баланс 10-12, докато Сан Антонио, който беше без Ламаркъс Олдридж и Тони Паркър, е с 15-8 и заема второто място в Югозападната.

Уестбруук завърши мача с 22 точки и по десет борби и асистенции, докато Стивън Адамс отбеляза 19 пункта и спечели десет борби. Оклахома Сити пък спечели седмата си поредна победа в НБА, въпреки че вторият най-резултатен играч на отбора през сезона Пол Джордж отбеляза само осем точки при стрелба 2/17 от игра.

Деджонте Мъри отбеляза 17 точки за Сан Антонио, който пропусна да изравни със сирената след грешна стрелба на Брендън Пол.

Хюстън е в серия от седем поредни победи и води с три пред Сан Антонио на югозапад. Рокетс надвиха със 118:95 Лос Анджелис Лейкърс, след като Джеймс Хардън отбеляза 36 точки и записа девет асистенции, а Ерик Гордън добави още 22 пункта.

Стеф Къри вкара 30 точки за 30 минути, а Кевин Дюрант добави още 24 при победа на Голдън Стейт със 123:95 срещу Маями. Уориърс направиха огромната разлика със серия 18:3 в началото на второто полувреме и спечелиха третата си поредна победа в НБА. Тя ги остави на цели десет мача пред Лос Анджелис Клипърс в Тихоокеанската дивизия./БТА