Кевин Дюрант вкара 33 точки и записа 10 борби и шест асистенции за победата на Голдън Стейт Уориърс с 113:111 над Портланд. Клей Томпсън добави 27 точки за Уориърс, който бе без звездата си Стеф Къри. Гардът е болен от грип и за това бе оставен да почива.

Сет Къри вкара 24 точки и се отчете с решителен кош 17.3 секунди преди края, за да прекъсне серията на Далас от седем поредни загуби срещу Сан Антонио Спърс. Маверикс стигнаха до изненадващ успех със 105:101.

Харисън Барнс добави 19 точки за Далас. Уесли Матюс записа 17 точки, а Дирк Новицки се отчете с 15 точки и 10 борби. Далас спечели в Сан Антонио за първи път от 26 ноември 2010 година.

Кливланд победи с 107:91 Оклахома Тъндър. Леброн Джеймс вкара 25 точки и стана първият играч записал 20 000 точки с екипа на Кливланд. Ръсел Уестбрук добави 20 точки, 12 борби и 10 асистенции за 24-ия си трипъл-дабъл за сезона.

Пол Милсап записа рекордните си за сезона 37 точки при победата на Аталанта Хоукс над Ню Йорк Никс 142:139 след продължения. Милсап вкара решителни две точки 27 секунди преди края на четвъртото продължение, за да донесе успеха на домакините. За Никс Кармело Антъни наниза 45 точки.

Ню Йорк Никс игра четири продължения за първи път от 66 години насам, а самата среща продължи почти четири часа. Милсап влезли 60 минути. Пет играчи, включително Антъни и Дуайт Хауърд Атланта, замърсят и навън. Пол Милсап изкара в игра 60 минути и записа още 19 борби и седем асистенции.