Сан Антонио Спърс се наложи със 110:107 след продължение в Мач №5 от полуфиналната серия в Западната конференция на НБА.

Сан Антонио води през почти цялото първо полувреме, но Хюстън взе крехка преднина в третата четвърт. Нова размяна на водачеството имаше и в последната част, а на края на 48-те минути резултатът бе 101:101.

В добавеното време Дани Грийн вкара седем от деветте точки за Сан Антонио, а Ману Джинобили блокира последен опит на Джеймс Хардън за тройка със сирената и изравняване, за победата на домакините.

Хардън завърши с трипъл-дабъл от 33 точки, 10 борби и 10 асистенции за губещия тим.

За успеха на Сан Антонио Кауай Ленърд завърши с 22 точки и 15 борби. Пати Милс добави 20 точки, а ЛаМаркъс Олдридж - 18 точки и 14 борби.

Сан Антонио вече води с 3-2 победи в серията.