Един от най-добре представящите се отбори през редовния сезон в НБА Сан Антонио Спърс допусна изненадваща загуба от колебливия тим на Ню Йорк Никс в "Медисън Скуеър Гардън". "Шпорите", които са втори на Запад, паднаха с 90:94.

Големите герои за победителите бяха Кармело Антъни, който въпреки няколкото сериозни грешки, беше безпогрешен във важните моменти, както и Дерик Роуз, който също се отличи в ключовите минути на битката.

Срещата започна по-добре за Никс, които натрупаха ранен аванс, но постепенно в средата на първата част гостите не просто изравниха играта, но и взеха превес. В края на частта те имаха аванс от шест точки, но с тройка в края ѝ домакините намалиха на 18:21.

Втората четвърт обаче беше изцяло под доминацията на играчите на Сан Антонио. Кауай Ленърд поведе съотборниците си, които на моменти водеха с 12 точки аванс. Но отпускането в края нещата стояха доста по-добре за Ню Йорк - шест точки изоставане при 42:48.

Подемът за домакините беше след голямата почивка. В третата част Мело и Ди Роуз поведоха съотборниците си и те не просто наваксаха изоставането, но направиха значим обрат. В началото на частта Спърс дори близо пет минути не можаха да вкарат точка.

Мнозина очакваха Сан Антонио да се върне в мача и да го обърне в последната четвърт, но отново Роуз и Антъни бяха хората, които държаха Никс на ниво и в крайна сметка удържаха успеха, въпреки напора на Джинобили и компания в края.

Така Ню Йорк Никс събра актив от 23 победи и 33 загуби и е на 12-о място в Източната конференция, но е само на две победи от място в зоната за плейофите. Сан Антонио Спърс остава на второ място на Запад, но допусна 13-а загуба от 54 мача, изоставайки само от хегемона Голдън Стейт Уориърс.