Кливлънд не остави никакви илюзии на Бостън и се наложи със 114:91 в дербито на Източната конференция.

Успехът даде преднина от един мач за шампионите седмица преди края на редовния сезон в НБА.

ЛеБрон Джеймс реализира 36 точки и взе 10 борби в двубоя, в който Кливлънд доминираше тотално. Кевин Лав добави 15 точки и 16 борби, а Кайри Ървинг отбеляза 19 точки.

Така Кавс със сигурност ще имат и домакинство предимство при евентуална бъдеща среща с Бостън в плейофите.

Младата звезда на Бостън Айзея Томас отбеляза 26 точки.

Голдън Стейт се наложи над Финикс със 120:111 като гост и за трета поредна година си осигури първото място в редовния сезон.

Стеф Къри се отличи с 42 точки и 11 асистенции, а вицешампионите записаха 13-а поредна победа. Клей Томпсън добави 22 точки и 7 борби.

Къри реализира 23 точки в първата четвърт, в която гостите поведоха с 41:18 и до края контролираха двубоя, въпреки отсъствието на Дреймънд Грийн и Андре Игуодала, който получиха почивка, както и на контузения Кевин Дюрант.

За домакините с 21 точки най-резултатен беше Девин Буукър.

Голдън Стейт е първият отбор след Бостън в периода 1984-1986 година, който печели редовния сезон в три поредни години, както и първият тим, който достига границата от 65 победи в три последователни кампании.

ЛА Клипърс - Далас - 112:101
Финикс - Голдън Стейт - 111:120
Сан Антонио - ЛА Лейкърс - 95:102
Мемфис - Оклахома Сити - 100:103
Хюстън - Денвър - 110:104
Бостън - Кливланд - 91:114
Детройт - Торонто - 102:105
Шарлът - Маями - 99:112