След разгромната загуба от Орландо преди дни, Сан Антонио продължи турнето на Изток със загуба. В "Бенкърс Лайф Фийлдхаус" в Индианаполис "шпорите" загубиха от Индиана Пейсърс с три точки разлика - 97:94.

Срещата бе много завързана, започна с доминация на Индиана, които още през първата четвърт поведоха с над 10 точки. Преднината се запази до началото на четвъртата четвърт. Спърс успя да вкара двубоя в по-бавно темпо, позволявайки им да убият устрема на Индиана. Въпреки опитите за преса на цялото игрище на Пейсърс "шпорите" вкараха 9 безответни точки и поведоха в срещата. Привлечените от Оклахома при сделката за Пол Джордж, Виктор Оладипо и Домантас Сабонис задържаха Индиана в мача. Сабонис бе безгрешен - 9 от 9 в стрелбата, завършвайки с 22 точки и 12 борби. Виктор Оладипо бе най-голямата звезда в мача, вкарвайки тройка 10.1 секунди преди края на мача, с която Индиана излезе напред. Той завърши двубоя с 23 точки, 4 борби и 5 асистенции. Опитите на Сан Антонио за вкарване на мача в продължения завършиха с еърбол на Пати Милс.

Без трайно контузените Тони Паркър и Кауай Ленърд най-добър за Спърс бе ЛаМаркъс Олдридж, отбелязвайки 26 точки. Пау Гасол добави 17 точки и 7 борби, а Дани Грийн вкара 10.

След три поредни изиграни срещи като гост баланса на Спърс е отрицателен - 1:2 победи: победиха Маями Хийт с 17 точки разлика и загубиха от Орландо катастрофално. Последната среща от турнето на Изток е гостуване на Бостън Селтикс, след което имат поредица от шест двубоя пред собствена публика.

Победата за Индиана е трета от началото на сезона, с което изравниха баланса си и изпревариха Кливланд. Следващата среща на Индиана е домакинство на Сакраменто.