Сан Антонио записа очаквано лесен успех с 119:98 при визитата си на Лос Анджелис Лейкърс. Победата за Спърс е 45 от началото на сезона, което им отрежда второ място в Западната конференция. Лейкърс са на другия полюс - записаха седма поредна загуба у дома и са на предпоследна 14-а позиция - 19 успеха от 60 мача.

"Шпорите" спечелиха първата част с убедителна преднина - 36:20, а на почивката се отеглиха с 20 точки аванс. До края на срещата успешно поддържаха двуцифрения актив преднина, което им позволи да ограничат минутите игра на основните си състезатели. Калай Ленърд и ЛаМаркъс Олдридж записаха едва 25 и 23 минути.

Те бяха и най-резултатни за победителите - Калай Ленърд записа 25 точки, а ЛаМаркъс Олдридж добави 16. Силно включване от пейката направи испанеца Пау Гасол, завършил двубоя с 15 точки.

За "езерняците" Брендън Инграм записа 22 точки, което е негов личен рекорд в кариерата. Джордан Кларксън добави 19, а гардът Деанджело Ръсел се отчете с 18 точки.