Сан Антонио победи убедително гостуващия Голдън Стейт със 107:85 в дербито на върха в Националната баскетболна асоциация. Така домакините постигнаха 51-и успех в 65 мача в кампанията, докато съперникът остана лидер с 52 победи в 66 мача.

Двата отбора, които вече са си осигурили класиране за плейофите, бяха отслабени от отсъствието на редица от водещите си играчи. Кауай Ленърд, Тони Паркър, Деджунт Мъри и ЛаМаркъс Олдридж пропускаха срещата за домакините заради травми, а за гостите Кевин ДЮрант не игра заради контузия на коляното, а Стивън Къри, Клей Томпсън и Дреймънд Грийн получиха почивка.

Пати Милс беше най-резултатен за победителите с 21 точки, а Кайл Андерсън допринесе с 13 точки, 8 борби и 6 асистенции. Резервата Иън Кларк с 36 точки беше най-добър за Голдън Стейт, който допусна трета поредна загуба в лигата.

Ръсел Уестбруук записа 32-ия си "трипъл-дабъл" за сезона и изведе Оклахома Сити до успеха над гостуващия Юта със 112:104. Уестбруук завърши с 33 точки, 14 асистенции и 11 борби за втората поредна победа на тима. Резервата Данте Екзюм беше най-резултатен за гостите с 22 точки.

Детройт спечели за четвърти път в последните си пет мача след 112:92 над Ню Йорк. Тобиас Харис беше най-резултатен в рекордните си за сезона 28 точки, а Андре Дрюмънд записа 45-и "дабъл-дабъл" в кампанията с 24 точки и 15 борби. За гостите от Ню Йорк най-добър беше Кристапс Порзингис с 18 точки.

С кош на Девин Буукър 1,4 секунди преди края Финикс надделя над домакина Далас със 100:98. Гостите стигнаха до обрат със серия от 8:2 точки в последната 1:40 минута на двубоя, а Буукър завърши мача с 36 точки. Дирк Новицки беше лидер на тексасците с 23 точки и 11 борби.

Антъни Дейвис отпразнува 24-ия си рожден ден със стил, като се отличи с 46 точки и 21 борби при победата на Ню Орлиънс над домакина Шарлът със 125:122 след продължение.
Марвин Уилямс завърши 27 точки и 10 борби за домакините, които наваксаха пасив от 103:110 в последните две минути на редовното време и стигнаха до 112:112 с кош на Кемба Уокър 29,9 секунди преди сирената. В продължението гостите имаха предимство, но Уокър можеше да изравни със сирената, но пропусна от зоната на трите точки.

ЛеБрон Джеймс записа "трипъл-дабъл" с 24 точки, 13 асистеници и 12 борби, а шампионът Кливланд прекъсна серия от три поредни загуби след 116:104 в залата на Орландо.

Макрийф Морис реализира 0.4 секунди преди края на продължението, а Вашингтон измъкна драматична победа в залата на Портланд със 125:124.

Джон Уол наниза 39 точки за столичани, които записаха пети пореден успех, след като наваксаха изоставане от 21 точки през второто полувреме след 49:70 на почивката.