Сан Антонио Спърс се наложи над действащия шампион Кливланд Кавалиърс със 118:115 като гост в двубой от НБА. Най-добрият в състава на "шпорите" Кауай Ленърд подобри личния си рекорд за резултатност с 41 точки, дабъл-дабъл записаха Дейвид Лий (14 точки и 11 борби) и ЛаМаркъс Олдридж (16 точки и 12 борби).

За Кавс ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг вкараха по 29 точки.

Победа след допълнително време постигна и Портланд Трейл Блейзърс в гостуването си на Бостън Селтикс със 127:123. Целият мач бе много равностоен, а в допълнителното време гостите имаха повече късмет. На домакините не им стигнаха 41 точки на Си Джей Маккълъм, а за победителите Айзея Томас реализира 35 пункта.

Детройт Пистънс записа драматична победа над Вашингтон Уизардс със 113:112 у дома. Столичани преди заключителната четвърта част губеха с 16 точки, но изиграха много силна последна четвърт и минута преди края дори излязоха напред в резултата, но кош на Маркъс Морис с финалната сирена донесе успех на домакините.

Мемфис Гризлис претърпя поражение на свой терен от Хюстън Рокетс с 95:119. Джеймс Хардън от тима на "ракетите" стана автор на 29 точки и 10 асистенции.