Гардът на Портланд Еван Търнър е счупил дясната си ръка по време на мача с Далас и ще бъде извън игра за неопределено време. Търнър напусна игра в средата на третата част, а по-късно от клуба съобщиха, че е счупил третата метакарпална кост на ръката си и със сигурност се нуждае от операция.

Портланд спечелиха мача със 114:113 точки с драма в самия край, но в битката им за място в плейофите няма да разчитат на своя шутинг-гард. В момента те заемат 8-о място в Западната конференция на НБА.

28-годишният Търнър подписа четиригодишен договор преди началото на сезона на стойност 70 милиона долара.

Джеймс Хардън отбеляза 25 точки и спечели 13 борби за отбора на Хюстън, който изгради преднина рано в мача и я запази до края за победа със 128:104 точки срещу Орландо. С това Рокетс записаха втори пореден успех в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада, докато Меджик допуснаха десето поражение в последните си 13 мача.

Авансът на Хюстън достигна 23 точки в развитие на мача, преди Орландо да започне постепенно да скъсява дистанцията. Серж Ибака се възползва от загубена топка и намали разликата на девет точки в последната четвъртина, но Хардън открадна топката от Евън Фурние и подаде на Ерик Гордън, който завърши атаката с тройка. Тревър Ариза добави още една успешна стрелба от далечно разстояние секунди по-късно, с което Рокетс поведоха със 112:97.

Последваха седем точки от страна на Патрик Бевърли срещу само един кош за Орландо, след което стартовата петица на Хюстън седна на пейката и догледа мача.

След победата Рокетс са с баланс 38-17 и са втори в Северозападната дивизия зад Сан Антонио, който е с 39-12.

Кемба Уолкър, Никола Батум и Марко Белинели отбелязаха по 17 точки при победата на Шарлът със 111:107 точки срещу Бруклин, с което Хорнетс сложиха край на серията си от седем поредни загуби в НБА. Шарлът не беше печелил от 21-и януари, когато отново победи Нетс. /БТА