Джеймс Хардън записа 17-ия си "трипъл-дабъл" за сезона при победата на Хюстън със 139:100 над Лос Анджелис Лейкърс. Играчите на Майк Д'Антони имаха пълно превъзхоство през целия мач и спечелиха всяка една от четирите част, като особено убедителни бяха в последната, завършила 46:25 в тяхна полза. Хардън завърши срещата с 18 точки, 12 борби и 13 асистенции, а с 30 точки най-резултатен за "ракетите" бе доскорошният играч на Лейкърс Лу Уилямс. Тревър Ариза добави още 20 точки за Хюстън, а още четирима играчи на Хюстън достигнаха двуцифрен актив. За Лейкърс Джулиъс Рандъл вкара рекордните си за сезона 32 точки, а Брендан Инграм и Джордан Кларксън завършиха с по 18.

Сан Антонио допусна изненадващо продължение като домакин със 106:110 от Портланд. По този начин "шпорите" пропуснаха шанса да се върнат на върха в Западната конференция. Двата отбора се движеха плътно един до друг през цялото време, като никой от тях не взе аванс от повече от 7 точки. 2.5 секунди преди края при резултат 105:108 Ману Джинобили пробва да пропусне нарочно наказателен удар, за да може да получат домакините шанс да стрелят тройка, с която да изравнят резултата, но за нещастие на аржентинеца топката отскочи няколко пъти от таблото и ринга и влетя в коша, правейки резултата 106:108 и практически давайки победата на Портланд. Деймиън Лилард вкара 36 точки за Портланд, а 26 добави Си Джей Маккълъм. За Сан Антонио Кауай Ленард завърши с 34 точки, а ЛаМаркъс Олдридж, който се завърна на терена, след като разреши проблемите със сърцето, които го извадиха от игра за няколко дни, добави 19.

Далас постигна много важна победа като гост над Вашингтон със 112:107 в битката за осмата позиция в Западната конференция. Маверикс бяха догонващи в резултата през първите три части, но след 39:27 в последната стигнаха до крайния успех. Харисън Барнс бе най-резултатен за победителите с 22 точки, Дирк Новицки добави 20, а с 19 остана Сет Къри. За Вашингтон 26 точки реализира Джон Уол, а с 24 остана Брадли Бийл.