Детройт Пистънс победи със 108:99 Сакраменто Кингс в мач от поредния кръг в Националната баскетболна асоциация.

Успехът бе седми за "буталата" в 10 мача от началото на сезона, като с него те маркираха най-добрия си старт от сезон 2008/09, а освен това взеха четвърта победа в петия си мач в новата си зала "Литъл Цезар Арина".

Най-резултатен за успеха бе гардът Ейвъри Брадли, който отбеляза 24 точки, Тобайъс Харис прибави 20, а центърът Андре Дръмънд завърши с 16 точки и 19 борби.

За тима на Сакраменто, който е само с 1 победа в първите си 9 мача, Зак Рандолф вкара 19 точки, а по 14 прибавиха новобранците Богдан Богданович и Де'Арън Фокс.

Шампонът Голдън Стейт Уориърс вкара 43 точки в третата четвърт срещу само 21 за противника си при успеха със 127:108 над Денвър Нъгетс като гост. Кевин Дюрант вкара 25 точки за "войните", Стеф Къри прибави 22 и 11 асистенции, а с по 15 точки за успеха завършиха Клей Томпсън и Дреймонд Грийн. За Денвър нито един от титулярната петица не успя да вкара повече от 9 точки, а най-резултатен бе Уил Бартън с 21 точки от пейката.

Майк Конли отбеляза 22 точки, а шестима негови съотборници реализираха 10 или повече точки за успеха на Мемфис Гризлис със 113:104 над Лос Анджелис Клипърс като гост. Резервните гардове на "гризлитата" Тайрик Евънс и Марио Чалмърс направиха много силен двубой, като реализираха 20 и 12 точки съответно, а гостите показаха и отлична игра в защита, лимитирайки Клипърс до едва 15,4 процента точна стрелба от тройката. За домакините най-полезен бе Блейк Грифин, който записа рекордните си за сезона 30 точки и 11 борби./БТА