Юта победи като гост Хюстън със 116:108 и изравни на 1:1 победи серията от втория кръг в плейофите на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Играе се до четири успеха, а третата среща е в петък в Солт Лейк Сити.

През първото полувреме на мача гостите имаха аванс от 19 точки, но домакините стигнаха до обрат. В четвъртата част Юта направи серия от 16:2 и така стигна до крайния успех.

За победителите Джо Ингълс се отличи с рекордните в кариерата си 27 точки, след като реализира 7 тройки от 9 опита. Донован Мичъл добави 17 точки и 11 асистенции, а Руди Гоберт записа 15 точки и 14 борби.

Ерик Гордън вкара тройка за "ракетите" за 94:92, след което серията от 16:2 за Юта прекърши домакините.

Звездата на Хюстън Джеймс Хардън се отличи с "дабъл-дабъл" - 32 точки и 11 асистенции, а Крис Пол вкара 23 точки. Клин Капела също стигна до двойните показатели - 21 точки и 11 борби.

Защитникът на Юта Донован Мичел стана четвъртият новобранец в историята на НБА, който вкарва 200 или повече точки за осем или по-малко плейофни мача. Мичъл се нуждае от осем двубоя, за да достигне тази цифра.

Другите трима играчи са: Карим Абдул-Джабар (6 мача през сезон 1969/70), Уилт Чембърлейн (7 мача през 1959/60) и Елджин Бейлър (8 мача през 1958/59)./БТА