В мачовете в НБА през нощта на 25-и срещу 26 ноември Далас Маверикс победи с 97:81 гостуващия Оклахома Сити Тъндър в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Вижте всички резултати ТУК

След равностойна първа четвърт, постепенно домакините овладяха инициативата и на полувремето имаха преднина от 15 точки при 52:37. Играчите на Рик Карлайл продължиха да доминират и след почивката, като в края на третата четвърт авансът им нарасна на 23 точки – 78:55. До края на мача Мавс нямаха проблеми да удържат водачеството си и така се поздравиха с едва петата си победа от началото на сезона.

Легендата на Далас Дирк Новицки изигра най-добрия си мач през кампанията, записвайки 19 точки, към които добави 5 борби и 4 асистенции. С 15 пункта се включи новобранецът Денис Смит Джуниър, а с по 12 пункта се отличиха Харисън Барнс и Уесли Матюс. За гостите от Оклахома Ръсел Уестбрук приключи с 28 точки, 12 борби и 9 асистенции, но и това не помогна на тима му да избегне втората си поредна загуба.

В друг мач от редовния сезон шампионът Голдън Стейт Уориърс се наложи с 110:95 при домакинството си на Ню Орлиънс Пеликанс. В отсъствието на Кевин Дюрант, който се възстановява от контузия на левия глезен, Стеф Къри вкара 27 точки за тима от Оукланд, а 24 добави Клей Томпсън. За Пеликанс Антъни Дейвис завърши с дабъл-дабъл от 30 точки и 15 борби, а 24 пункта, 6 борби и 6 асистенции записа Жру Холидей./БГНЕС