Бостън и Вашингтон поведоха в сериите от четвъртфиналите в Източната конференция на НБА с по 3-2 победи след успех през изминалата нощ.

Вашингтон би Атланта у дома със 103:99, след 27 точки на Брадли Бийл.

20 точки и 14 асистенции добави Джон Уол, а Ото Портър отбеляза 17.

За Атланта Денис Шрьодер бе най-добър с 29 точки и 11 асистенции, а Пол Милсап се отчете с 21 точки и 11 борби.

Вашингтон компенсира слабата стрелба от тройката с отлична такава от наказателната линия. Серията продължава в Атланта в петък. Там "Ястребите" взеха и двата си мача до момента със сериозна разлика.

В Бостън отново Чикаго не успя да се справи без контузения си гард Ражон Рондо и загуби гостуването си с 97:108.

Чикаго поведе с 2-0 в серията като гост, но след травмата на Рондо загуби два домакински мача и сега в петия отново отстъпи, вече в TD Garden.

Ейвъри Брадли наниза 24 точки, Ал Хорфърд добави 21 точки, девет борби и седем асистенции.

Дуейн Уейд вкара 26 точки и добави 11 борби и осем асистенции за Чикаго,  а Джими Бътлър и Робин Лопес реализираха по 14.

Чикаго загуби иначе равностойния мач в последната четвърт, която Бостън спечели с 29:16.