Отборът на Голдън Стейт Уориърс записа категорична победа над Далас Маверикс със 112:87 точки като гост в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Клей Томпсън вкара 23 точки за "воините", Йън Кларк - 18, Стеф Къри - 17. За Голдън Стейт това е пета поредна победа в първенството.

Торонто Раптърс спечели домакинството си на Чикаго Булс със 122:120 точки. Канадският тим изоставаше с 15 точки преди последната четвърт, но съумя да направи впечатляващ обрат, като надви "биковете" с 34:19 в последната част и се добра до продължение, в което се наложи с 9:7. Демар Дероузън вкара 42 точки за победителите, а Джими Бътлър 37 за гостите.

В дербито на Лос Анджелис тимът на Клипърс разби Лейкърс със 133:109 (33:24, 37:16, 38:34, 25:35). За символичните домакини Крис Пол отбеляза 27 точки, Джей Джей Редик добави 24, а Деандре Джордан записа дабъл-дабъл - 12 точки и 11 борби. "Езерняците" претърпяха шесто поредно поражение и 51-о през настоящия сезон.

Бруклин Нетс се наложи над гостуващия Детройт Пистънс с 98:96 точки, благодарение на точен изстрел на Брук Лопес секунда преди финалната сирена. Лопес стана и най-резултатен в срещата с 29 точки.