Голдън Стейт Уориърс победи Оклахома Сити Тъндър със 111:95 на чужд терен във възловия днешен мач от Националната баскетболна асоциация. "Воините" на почивката имаха комфортна преднина от 20 точки и не допуснаха обрат. Клей Томпсън спомогна за успеха с 34 точки, Стеф Къри добави 23.

За "гръмотевиците" Виктор Оладипо реализира 17 пункта, а Ръсел Уестбрук и Енес Кантер - по 15. Тази победа е четвърта поредна за Голдън Стейт, а Оклахома Сити прекъсна серия от пет успеха.

Лос Анджелис Клипърс се наложи над Ню Йорк Никс със 114:105 на свой терен. Най-добрият в срещата Блейк Грифин отбеляза 30 точки, а с дабъл-дабъл за победителите се отличиха Деандре Джордан (14 точки + 10 борби) и Крис Пол (13 точки + 13 асистенции). Най-резултатен за гостите стана Кристапс Порзингис - 18 точки и 11 борби.

Джеймс Хардън пък стана автор на 39 точки и 11 завършващи подавания при драматичната победа на неговия Хюстън Рокетс над Денвър Нъгетс със 125:124. Именно Хардън вкара победния кош 2,4 секунди преди финалната сирена. /БГНЕС

Вижте най-интересното от тях в прикаченото видео!

Резултати:

Шарлът – Атланта 105:90 (19:19, 32:23, 32:26, 22:22)

Инидиана – Юта 107:100 (28:23, 23:23, 29:24, 27:30)

Орландо – Филаделфия 112:109 (25:26, 16:30, 33:27, 24:15, 14:11) – след продължение

Бостън – Вашингтон 110:102 (30:28, 28:19, 34:28, 18:27)

Хюстън – Денвър 125:124 (35:28, 27:37, 32:32, 31:27)

Оклахома – Голдън Стейт 95:111 (22:25, 17:34, 27:33, 29:19)

Лос Анджелис – Ню Йорк Никс 114:105 (29:23, 34:30, 34:19, 17:33)