Кевин Дюрант стана вторият най-млад играч в историята на НБА, който достига границата от 20 000 точки, но празникът му бе помрачен, след като Голдън Стейт Уориърс отстъпи със 106:125 точки като домакин пред Лос Анджелис Клипърс. С основна заслуга за победата на гостите бе Лу Уилямс, който реализира 50 точки, включително 27 в рамките на третата четвърт.

Дюрант достигна котата от 20 000 точки 1:41 минути преди края на първото полувреме на мача, а точната му възраст е 29 години и 103 дни. Към момента единствено ЛеБрон Джеймс е отбелязвал по-бързо 20 000 точки. Джеймс направи това на 28 години и 17 дни, а Дюрант стана общо 44-тият играч, достигна 20 000 точки. Бившият играч на Оклахома завърши срещата с общо 40 точки, но единствено Заза Пачулия от съотборниците му достигна до двуцифрен актив точки. Грузинецът вкара 12.

Гардът на гостите Лу Уилямс пък реализира рекордните в кариерата си 50 точки, като така вече има средно по над 31 точки на мач в последните 10 двубоя на Клипърс. Уилямс вкара 8 тройки и бе 16 от 27 при стрелбата си от игра. Новобранецът Тайрон Уолъс вкара още 22 точки за гостите от Лос Анджелис, които бяха без контузената си звезда Блейк Грифин.

Срещата за Голдън Стейт пък пропуснаха Стеф Къри и Клей Томпсън, като Къри е получил травма в глезена по време на сутрешната тренировка на тима и все още не е ясно колко време ще отсъства от терените.

Джими Бътлър вкара 26 точки, направи 8 асистенции и взе 7 борби при победата на Минесота със 104:88 точки над Оклахома Сити като домакин.

Чикаго Булс победи като гост Ню Йорк Никс със 122:119 след две продължения.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сеозн:

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 33 победи/10 загуби, Торонто 28/11, Филаделфия 19/19
Централна дивизия: Кливланд 26/14, Милуоки 22/18, Детройт 22/18
Югоизточна дивизия: Маями 24/17, Вашингтон 23/19, Шарлът 15/24