Отборът на Оклахома Сити Тъндър претърпя домакинско поражение от Голдън Стейт Уориърс със 114:130 точки. "Воините" имаха преднина от 23 точки на почивката и след това не позволиха на съперника си да направи обрат.

На "гръмотевиците" не им помогнаха 47 точки и 11 борби на Ръсел Уестбрук. За победителите най-резултатен стана Кевин Дюрант с 34 точки, а Стеф Къри и Клей Томпсън добавиха по 26 т.

Асът на Хюстън Рокетс Джеймс Хардън отбеляза 40 точки за изразителната победа на тима му срещу гостуващия Финикс Сънс със 133:102. За "ракетите" това е четвърти пореден успех в първенството.

Действащият шампион Кливланд Кавалиърс се наложи над Денвър Нъгетс със 125:109. Гостите оказаха съпротива на опонента си само в първата четвърт (28:33 в тяхна полза), след което Кавс контролираха ситуацията на паркета. ЛеБрон Джеймс завърши с 27 точки и 12 асистенции, а за Денвър Никола Йокич се отличи с 27 точки и 13 борби.

Филаделфия Севънти Сиксърс на свой терен надви Маями Хийт със 117:109 и прекъсна серията на "горещите" от 13 поредни победи.