Финалистът в Националната баскетболна асоциация през последните три сезона Кливланд Кавалиърс стартира със загуба участието си в тазгодишните плейофи. У дома ЛеБрон Джеймс и компания отстъпиха с 80:98 точки пред Индиана Пейсърс.

"Кавалерите" бяха в ролята на догонващи в резултата през всичките 48 минути, след като се оказаха неподготвени за летящия старт на Индиана. Водени от Виктор Оладипо, който приключи мача с 32 точки, 6 борби, 4 асистенции, 4 отнети топки и един чадър, гостите поведоха с 33:14 след първата четвърт и до края на двубоя не позволиха на смятания за фаворит тим на домакините да се върне в мача.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс приключи с "трипъл-дабъл" от 24 точки, 10 борби и 12 асистенции, но индивидуалните му усилия не срещнаха почти никаква подкрепа, тъй като нито един от съотборниците му в стартовата петица на домакините не успя да отбележи двуцифрен брой точки. Резервите Джей Ар Смит и Лари Нанс приключиха съответно с 15 и 10 точки.

Много по-драматичен се оказа другият мач от Източната конференция, в който Бостън победи Милуоки като домакин със 113:107 след продължение.

Ал Хорфорд бе най-резултатен за Бостън с 24 точки, Розиър добави 23, а с 21 остана резервата Маркъс Морис. Джейлън Браун добави още 20 точки за победителите.

Водени от Пол Джордж, който реализира 36 точки, и Ръсел Уестбруук, приключил с 29 точки, 13 борби и 8 асистенции, Оклахома Сити победи Юта със 116:108 точки в първия мач от плейофната серия между двата отбора в Западната конференция.

"Гръмотевиците" имаха проблеми единствено в началните минути на срещата, когато се оказаха с пасив от 12 точки, но с добра стрелба от тройката още до края на частта резултатът бе изравнен. Постепенно Оклахома взе превес, а с роля за това се оказаха и Кармело Антъни и Стивън Адамс, които завършиха мача с 15 и 12 точки съответно.

В последния мач от програмата шампионът в редовния сезон Хюстън победи Минесота у дома със 104:101 и поведе с 1:0 победи в серията.

Джеймс Хардън бе над всички в мача с 44 точки и 8 асистенции, а швейцарецът Клинт Капела направи "дабъл-дабъл" от 24 точки и 12 борби за "ракетите". /БТА

Резултати от първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада: