Голдън Стейт Уориърс претърпя домакинско поражение от Сакраменто Кингс със 106:110 точки в двубой от Националната баскетболна асоциация.

Две минути преди края на мача "воините" имаха преднина от 3 точки, но не вкараха нито една до края, а гостите - седем.

Клей Томпсън стана най-резултатен в мача с 21 точки, а за "кралете" Уили Коли-Стийн се отличи с 19 т., 8 борби и 6 асистенции.

Кливланд Кавалиърс се наложи над Филаделфия Севънти Сиксърс 113:91 точки като гост. ЛеБрон Джеймс реализира 30 точки, със същия актив приключи и центърът на домакините Джоел Ембийд.

Индиана Пейсърс победи Орландо Меджик със 121:109 точки на свой терен в Индианаполис. Ключова в срещата стана последната четвърт, която "пешеходците" спечелиха с 36:25.

31-годишният гард Лу Уилямс наниза 42 точки за победата на Лос Анджелис Клипърс в градското дерби с Лос Анджелис Лейкърс със 120:115. "Езерняците" имаха крехка преднина от две точки преди последната четвърт, която не успяха да съхранят.