Карл-Антъни Таунс реализира 14 точки в последната четвърт, за да доведе Минесота до обрат срещу Голдън Стейт Уориърс и в крайна сметка до победа със 109:103.

Голдън Стейт без Стеф Къри водеше солидно във втората и третата част, след като навакса малко изоставане в първата.

Кевин Дюрант имаше много силни минути в двубоя, но накрая стрелбите на тима му просто не влизаха. Уориърс имаше и много слаб процент на стрелба, което допълнително усложни задачата, когато домакините избухнаха в края.

Минесота прекъсна серия от три поредни загуби благодарение на силната си последна част от мача.

Таунс завърши с 31 точки и 16 борби, Андрю Уигинс добави 23, а шестима баскетболисти на Минесота завършиха с двуцифрен актив.

Дюрант от другата страна реализира 39, но с 11 точни от 32 изстрела.

Дебют за Минесота направи Дерик Роуз, който игра 6 минути и се отчете с 2 точки и 2 асистенции.