Минесота се наложи със 110:109 над Портлънд в отложен мач от редовния сезон в НБА.

В Лигата в понеделник нямаше насрочени двубои от текущия кръг, тъй като снощи се игра финалът на колежанското първенство в САЩ.

Двубоят между Минесота и Портлънд премина пред редица обрати, като във втората четвърт домакините водеха със седем точки, но Блейзърс наваксаха и от своя страна дръпнаха с 12 след почивката.

Минесота успя да изравни в последната част, а в драматични финални секунди удържа минималното си предимство.

Карл-Антъни Таунс вкара 34 точки и овладя 12 борби за успеха, Рики Рубио добави 11 точки и 16 асистенции, а Андрю Уигинс реализира 29 точки.

За Портлънд Играч №1 в Западната конференция за месец март - Деймиън Лилард отбеляза 25 точки, а Ал-Фарук Амину вкара още 20.

Това бе първа загуба на Портлънд в последните седем мача, но продължава да държи осмото място, даващо право на участие в плейофите.

Минесота вече няма шанс за плейофите, но Карл-Антъни Таунс подчерта, че отборът иска да продължи да работи, за да подобрява класата си до края на редовния сезон.