Маями победи за втори път в рамките на три дни шампиона Кливланд. "Горещите" се наложиха със 106:98 и дублираха победата, след като онзи ден разгромиха шампиона с близо 30 точки разлика.

Дион Уейтърс вкара 29 точки, а Горан Драгич добави 21 за успеха на Маями.

За Кливланд най-резултатен бе Кайри Ървинг с 32 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 30 точки и 17 борби срещу бившия си отбор.

Австралийският център Андрю Богът направи кошмарен дебют за Кливланд, като счупи левия си крак едва след 58 секунди на игрището. Травмата почти сигурно ще извади 32-годишния австралиец до края на сезона.

Богът, който е шампион с Голдън Стейт, се присъедини вчера към Кливланд като свободен агент до края на сезона.

Лидерът в Югозападната дивизия Сан Антонио постигна трудна победа над Хюстън със 112:110.

Коуи Лионард отбеляза 39 точки, включително 17 в последната четвърт, за осмата поредна победа на Спърс.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за Хюстън с 39 точки с 12 асистенции.

Голдън Стейт се наложи над Атланта със 119:111 и записа 52-а победа за сезона. Андре Игуодала реализира рекордните си за сезона 24 точки. Стеф Къри също вкара 24 точки за Голдън Стейт.

Детройт постигна важна победа в битката за плейофите след 109:95 над Чикаго. Реджи Джаксън направи силно второ полувреме, в което наниза 24 точки и общо 26 в мача, а с успеха Детройт се изравни с Чикаго на седмото място в Източната конференция.

Ню Йорк Никс направи силна последна четвърт и извоюва победа със 113:105 срещу Орландо. Къртни Ли наниза 20 точки, а Ланс Томас добави 17 за успехан а Никс.