Неочакван, но ценен успех записа Портланд Трейл Блейзърс при последната от четирите поредни срещи далеч от дома. Турнето на Изток за Блейзърс завърши с отрицателен баланс, а днешният успех бе първият от 11 януари, когато за последно Портланд победи изненадващо като домакин Кливланд. За Бостън Селтикс това бе осма загуба в собствената им зала “TD Garden”. Грешната стъпка не ги смъкна във временното класиране и запазват третата позиция в Източната конференция, но се отдалечиха от Торонто, които са втори.

До почивката Бостън имаше комфортен аванс, който с лекота бе пропилян през третата четвърт, убедително спечелена от Портланд – 32:21. В решителните 12 минути Розиър измъкна Бостън с ключова тройка 08.4 секунди преди финалната серия, с което изравни резултата – 113:113.

В продължението по-съобразителни се оказаха Портланд, които спечелиха след страхотна игра на Деймиън Лилърд, отбелязал 7 от общо 14 точки за Блейзърс.

Лилърд заедно с другата звезда на отбора СиДжей Маккълъм завършиха с общо 63 точки – 35 за Маккълъм и 28 за Лилърд . Впечатляваща бе играта на високия 216 сантиметра център Майърс Ленърд, разтърсил на два пъти коша на „келтите“. Той бе и безгрешен в стрелбата от далечно разстояние - 4/4.

За Бостън Айзея Томас бе на ниво и отново записа феноменален двубой – 41 точки за 43 минути на паркета. Маркъс Смарт и Ал Хорфърд отбелязаха по 17, като Хорфърд бе на борба от дабъл-дабъл.

Победата бе от изключителна важност за Блейзърс, които са плътно до Денвър Нъгетс, намиращи се на осмо място в Западната конференция. За тази позиция се борят още Ню Орлиънс, Сакраменто и Минесота.