Лос Анджелис Лейкърс сложи край на победната серия на Хюстън след успех със 122:116 в мач от първенството на НБА.

Хюстън бе в поредица от 14 победи и е отборът с най-добър баланс в Асоциацията с общо 25 победи и едва 5 загуби, но серията на тима бе спряна, въпреки изумителните 51 точки на Джеймс Хардън. Поражението е първо за Хюстън от 14 ноември насам, а успехът на Лейкърс прекъсна серия на тима от три поредни загуби.

Двубоят бе равностоен, но 4 минути преди края Лейкърс влезе в серия от 10 поредни точки, докато играчите на Хюстън пропуснаха седем поредни изстрела към коша.

Новобранецът Кайл Кузма вкара рекордните в кариерата си 38 точки, включително седем тройки за успеха на Лейкърс.

За Хюстън Хардън бе на топниво с 51 точки, но слаб мач направи Крис Пол, който завърши с едва 8 точки, а в началото на последната четвърт напусна игрището с контузия.

Маями надигра лидера на Изток Бостън с 90:89. Кели Олиник вкара рекордните в кариерата си 32 точки при завръщането си в Бостън, но този път с екипа на Маями.

Олиник получи овации от феновете на Бостън, но това не му попречи да поведе Маями към победата.

Кайри Ървинг бе най-резултане за Бостън с 33 точки, но пропусна да вкара кош със сирената и Селтикс допусна осма загуба за сезона.

Голдън Стейт регистрира десета поредна победа след успех над Мемфис с 97:84.

Клей Томпсън вкара 27 от общо 29-те си точки през първото полувреме, а Кевин Дюрант добави 22 точки и 8 борби за победата на шампионите.

Марк Гасол се отличи за Мемфис с 21 точки, 9 борби и 5 асистенции.

Чикаго също продължи победната си серия, записвайки седми пореден успех след 112:94 над Орландо.

Дензъл Валънтайн завърши с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 10 борби, а Никола Миротич стори същото с 15 точки и 10 борби за "биковете"./БТА