Голдън Стейт се наложи над домакина Филаделфия със 119:108 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация, въпреки проблемите на Стеф Къри в стрелбата от зоната за три точки.

Кевин Дюрант се отличи с 27 точки и 8 борби при завръщането си в състава, след като пропусна предишни мач заради травма на дясната ръка, а Клей Томпсън добави 21 точки за успеха.

Вицешампионите стигнаха до четвъртата си поредна победа, въпреки че Къри записа най-слабия мач в кариерата си при стрелба от разстояние, като пропусна всичките си 11 опита от зоната за трите точки. Той все пак завърши с 19 пункта, 6 асистенции и 4 борби.

Голдън Стейт остава лидер в лигата с 50 успеха в 59 мача.

Дарио Шарич беше най-добър за Филаделфия с 21 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Шампионът Кливланд стигна до успеха срещу гостуващия Милоуки със 102:95. Лидерът на домакините ЛеБрон Джеймс се завърна в игра, след като пропусна поражението от Чикаго в събота заради инфекция на гърлото. Той завърши с 24 точки, 10 борби и 6 асистенции, а Кайри Ървинг беше най-резултатен с 25 точки за успеха.

Гостите изглеждаха опасно близо до шампионите в средата на последната четвърт, но след серия от 11 безответни точки Кливланд дръпна с 97:85 и това се оказа решаващо.
Малкълм Брогдън завърши с 20 точки за Милуоки.

ДеМар ДеРоузан вкара 1,9 секунди преди края и донесе победата на Торонто над домакина Ню Йорк с 92:91. ДеРоузан завърши с 37 точки, а канадците записаха четвърти пореден успех. Кармело Антъни реализира 24 точки за домакините, но реализира само 9 успешни стрелби от полето от 26 опита.

Атланта прекъсна сери от три последователни поражения след 114:98 в залата на Бостън. Германският национал Денис Шрьодер се отличи с 21 точки за гостите. Бостън прекъсна поредица от седем домакински успеха, а най-резултатен с 19 пункта беше Айзея Томас.

Индиана навакса дефицит от 17 точки от първото полувреме и стигна до обрат след почивката за 117:108 срещу домакина Хюстън. Джей Тийгю беше най-резултатен за успеха с 25 точки. За домакините Лу Уилямс завърши с 28 точки, а Джеймс Хардън добави 25 точки и 12 асистенции.

Сет Къри, по-малкият брат на Стеф Къри, вкара 29 точки и помогна за победата на Далас над гостуващия Маями с 96:89. Тексасците наваксаха изоставане от 14 точки от първата четвърт.