Никола Митрович изравни постижението си за този сезон с 28 точки и 6 тройки, а Джими Бътлър вкара 25 точки за успеха на Чикаго над Кливланд с 99:93. След това поражение Кливланд слезе от върха в Източната конференция, където е Бостън с 48 победи и 27 загуби.

ЛеБрон Джеймс измести Шакил О'Нийл, завършвайки днес с 26 точки и така съБра общо 28 599, с три повече от О'Нийл. Сега Джеймс е на 7-о място във вечната ранглиста на реализаторите. За Миротич това е втори пореден мач с 28 точки и 6 тройки, като добави в личната си статистика днес и 10 борби. Ражон Рондо добави 15 асистенции, а Робин Лопес добави 10 точки и 11 борби.

Чикаго се намира на 9-о място в Източната конференция с 36/39, точно след Маями и Индиана, които са пред тях с по 37/38. Отделно от това, Булс спечелиха и четирите си директни мача срещу Джеймс и отбора му. Кайри Ървинг вкара 20 точки за Кавалиърс, докато Тристан Томпсън вкара 15 и взе 9 борби.

Минесота се наложи със 119:104 над Лейкърс с рекордните в кариерата 33 точки, 10 асистенции и 5 борби за Рики Рубио. Карл-Антъни Таунс наниза 32, а Андрю Уигинс- 27. Минесота обаче е далеч от местата в зоната на плейофите, тъй като има баланс 30/44, а Портланд- 8-и в момента, е с 37/38. Рубио вкара 4 от пет опита от тройката, а за Лейкърс Джордан Кларксън наниза 18 точки. Д'Анджело Ръсел прибави 14 и 7 асистенции.

Клипърс се наложи със 124:118 над Финикс като гост и дръпна пред Оклахома на 5-ото място на Запад. Те дори могат да се преборят и за 4-ата позиция, където изостават само с 1 победа от Юта. Блейк Грифин отбеляза 31 точки, а Крис Пол е с 29 в края на мача, както и с 10 асистенции. Дивайн Буукър се върна на терена за Слънцата с 33 точки и 9 асистенции, преди да напусне за натрупани нарешения 4:45 минути преди края. Финикс и Лейкърс пък са двата отбора на Запад, които нямат шансове и на теория да влязат във втората фаза.

Детройт се пребори с Бруклин Нетс и спечели с 90:89. Пистънс са на 10-о място на изток с 35/41 и все още могат да мечтаят за класиране, докато нюйоркчани са последни и отдавна елиминирани. Маркъс Морис вкара 28 точки и отне 13 борби, докато Айш Смит наниза важна тройка в края на четвъртата част. Иначе Смит завърши мача с 21 точки, 6 борби и 6 асистенции.

Портланд държи 8-ата позиция на Запад след победа със 117:107 над 3-ия Хюстън. Деймиън Лилард наниза 31 точки и подаде 11 асистенции. Юсуф Нюркич взе 11 борби, а общо вкара 19 точки- от които 12 през първото полувреме. За гостите лидерът им Джеймс Хардън отбеляза 30 точки и отне 8 топки.