Отборът на Лос Анджелис Клипърс завърши турнето си на Изток с успех над Шарлът Хорнетс с 107:102 в поредна среща от НБА. След четири изиграни срещи далеч от дома балансът на калифорнийци е 2:2 – загубиха в първите си две срещи срещу Бостън и Торонто и победиха Ню Йорк и Шарлът. Следващата среща на Клипърс също е като гост, но този път на отбор от Западната конференция – Юта Джаз, а преди Мача на звездите им предстои още една среща – домакинство на Атланта Хоукс.

Агонията на Шарлът продължава и след днешния двубой. Загубата е девета от последните десет срещи за „стършелите“, които поставят участието си в плейофите под въпрос. Във временното класиране Шарлът са девети на Изток с 24 победи и 30 загуби.

Лидерът на Хорнетс Кемба Уокър, който преди началото на срещата получи екипа, с който ще участва в Мача на звездите, не бе на нужното ниво и завърши с едва 10 точки, а двуцифреният актив достигна 18 секунди преди края на срещата.

Срещата протече изцяло под диктовката на гостуващия тим, които след слабото начало успяха да спечелят първата четвърт. През цялата среща държаха Шарлът на разстояние, като не им даваха възможност да се доближат и да застрашат успеха им.

В отсъствието на гарда на Клипърс Крис Пол Блейк Грифин бе близо до трипъл-дабъл със своите 20 точки, 12 борби и 8 асистенции, а Оустин Ривърс завърши с 18 точки.

Джамал Кроуфърд със сигурност ще запомни този мач, тъй като след тройка на метър зад линията за три точки в средата на третата четвърт успя да задмине Винс Картър в класацията за баскетболистите с най-много отбелязани тройки и вече е на 5 място. Пред него са само Пол Пиърс, Джейсън Тери, Реджи Милър и Рей Алън. Той завърши двубоя с най-много точки за Клипърс – 22.

За домакините от Шарлът най-добър бе Никола Батум, отбелязвайки 25 точки, а центърът Франк Камински се отчете с 20 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Победата за Клипърс бе 33-а от 54 двубоя.