Стеф Къри вкара 25 от 43-те си точки в третата четвърт, а тимът на Голдън Стейт Уориърс постигна съкрушителна победа на гостуващия тим на Лос Анджелис Клипърс със 144:98 в най-очаквания мач от неделната програма в НБА.

Участието на Къри в двубоя бе под въпрос до самото му начало, но двукратният носител на приза за "Най-полезен играч" не само не показа да има някакви проблеми в левия квадрицепс, но и изнесе запомнящ спектакъл срещу безпомощната в този мач защита на "ножиците", като реализира 9 тройки, една от тях от зад центъра на терена със сирената за край на първото полувреме.

Кевин Дюрант добави 23 точки, а Клей Томпсън завърши с 16 за осмия пореден успех на "войните" над същия съперник. За Клипърс с 20 точки най-полезен бе Блейк Грифин.

Айзея Томас отбеляза 37 точки, а Джае Краудър добави 20 за победата на Бостън със 112:108 над Милуоки след продължение. "Келтите" имаха солиден аванс почти през целия мач, след като спечелиха първата четвърт с 42:27, но водени от Янис Антетокунбо домакините от Милуоки бяха съвсем близо до това да поднесат изненадата в края. Именно гръцкият национал бе най-резултатен за Милуоки с 21 точки, а 14 прибави Грег Монро. Въпреки това тимът на Джейсън Кид инкасира осма загуба в последните си 9 срещи.

На противоположният полюс е тимът на Маями, който регистрира седма поредна победа. "Горещите" се наложиха със 116:103 над гостуващия Детройт. Словенският гард Горан Драгич бе най-резултатен за победителите с 23 точи, а Уейн Елингтън прибави 19 за успеха. За Детройт с 24 точки завърши Реджи Джаксън, а Андре Дръмънд постигна впечатляващите 17 точки и 20 борби./БТА