Воден от ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг отборът на Кливланд Кавалиърс победи като гост Торонто Раптърс със 109:102 точки и с 4:0 успеха в серията от полуфинала на Източната конференция на НБА, се класира за финала.

В другия полуфинал на Изток Бостън води на Вашингтон с 2:1 победи.

ЛеБрон Джеймс завърши с 35 точки и 9 борби, а Кайри Ървинг  се отчете с 27 точки и 9 асистенции.

ЛеБрон откри сметката си в мач №4 със забивка

След равностойна първа част, Кливланд поведе с 61:49 точки на почивката на двубоя. Третата четвърт също започна обещаващо за гостите, но Торонто успя да стопи пасива си до 5 точки малко повече от две минути преди края на частта.

Домакините успяха да изравнят в първите минути на последната четвърт и дори поведоха при 93:92 точки 6.30 минути преди финалната сирена, но лидерите на Кавалиърс Джеймс и особено Ървинг, който вкара 11 поредни точки, взеха нещата в свои ръце.

Тимът на Кливланд отново излезе напред в резултата и минута и половина преди края дръпна със 106:97 точки, а до края не позволи на съперника да се доближи.

За Торонто най-резултанен бе Серж Ибака с 23 точки, а 22 добави ДеМар ДеРоузън.